Zalety fotoalbumów i fotoksiążek

O fotoalbumach słów kilka…

tanie fotoksiążki w colorland.pl

Każdy z nas doświadcza w życiu ważnych, niepowtarzalnych wydarzeń, takich jak komunia św., pierwszy ślub, chrzest. W ludzkiej naturze leży chęć do uwieczniania takich wydarzeń i dzielenia się nimi z bliskimi. Od dawien dawna za najlepszy sposób przechowywania wspomnień uważano zdjęcia fotograficzne, które przechowywano w tradycyjnych albumach umożliwiających przechowywanie setek odbitek, trwale przyklejonych do kart takiego tradycyjnego fotoalbumu.

Historia przechowywania zdjęć

Taka forma przechowywania zdjęć z ważnych uroczystości była niewątpliwie efektowna i funkcjonalna w epoce analogowej, kiedy dostęp do komputerów oraz internetu był niemożliwy bądź znacznie ograniczony. W tej chwili jest to już na szczęście przeszłość, niemal każdy może przechowywać swoje fotografie w formie cyfrowej, na dyskach komputerów a następnie obrabiać je swobodnie i dzielić się nimi z bliskimi.

Albumy tradycyjne a fotoalbumy

Tradycyjne albumy fotograficzne zastąpiły nowoczesne fotoalbumy, tworzone w całości za pośrednictwem nowoczesnych technologii, komputerów oraz internetu dzięki zdjęciom przesyłanym przez sieć. Każdy posiadający dostęp do komputera z internetem może stworzyć swój fotoalbum ze zgromadzonych na dysku komputera zdjęć fotograficznych.

Trwałość fotoalbumów

odwiedź najlepszefoto

Fotoalbumy są efektownym i wytrzymałym sposobem na przechowywanie wspomnień całej rodziny w eleganckim stylu. Świetnie wyglądają na półkach, są niedrogie, a poza tym są znacznie trwalsze od nośników CD, DVD czy USB. Zdjęcie w sprzyjających warunkach powinno zachować swą jakość aż do dwustu lat! Twoje fotoalbumy będą mogły być podziwiane przez Twoich prapraprawnuków, podczas gdy przeciętna płyta CD już po dziesięciu latach nie jest w stanie odtworzyć części ze zdjęć zgromadzonych na jej powierzchni. Już po dekadzie spora część zdjęć z Twojego wesela, studniówki bądź komunii będzie bezpowrotnie stracona, nawet pomimo że nośnik nie będzie miał żadnych technicznych uszkodzeń.

Fotoalbum jako alternatywa

Fotoalbum jest wspaniałą alternatywą dla przeciętnych nośników CD, DVD czy USB. Wprawdzie nie oferuje możliwości przechowywania setek tysięcy zdjęć, ale umożliwia prezentację i zachowanie dla przyszłych pokoleń tych najlepszych, a jak wiadomo jakość jest zazwyczaj ważniejsza od ilości. Fotoalbumy w niskich cenach z możliwością wzbogacenia ich o liczne dodatki, taki jak grawer, okucia, okienka i inne pozwalają zachować Twoje wspomnienia w efektowny i efektywny zarazem sposób.

Dodaj komentarz