Fotoksiążka – remedium na bałagan w zdjęciach

odwiedź najlepszefoto

Typowe fotoalbumy a nowoczesne rozwiązania

Do tej pory byłam zwolenniczką typowych albumów. Próbowałam już różnych sposobów na zebranie zdjęć w jednym miejscu. Mam kilka albumów na zdjęcia wsuwane i kilka takich gdzie zdjęcia wkleja się pod folię. Bardzo lubię te tradycyjne z czarnymi kartami, do których zdjęcia po prostu się przykleja. Jednak wszystkie te rozwiązania mają pewne wady. Albumy na zdjęcia wsuwane mieszczą jedynie zdjęcia o tym samym formacie, nie ma tu miejsce na kreatywność.

Formaty, koloty, wymiary

Nie można się pobawić formatami zdjęć, czy dodać dopisków. Największą wadą tego rozwiązania jest to, że zdjęcia często wypadają z albumu, a folijki lubią pękać. Albumy, w których zdjęcia wkłada się pod folię samoprzylepną dają więcej twórczej wolności, jednak efekt końcowy nie zawsze jest taki jaki oczekujemy, a folia często się niszczy. Trzeba przyznać, że zdjęcia w albumie tradycyjnym ładnie się prezentują. Jednak przyklejanie zdjęć wymaga wprawy, cierpliwości i… dużej ilości czasu. Nie każdy ma ochotę, na kilkugodzinną zabawę z nożyczkami i klejem. Do tego zaczyna mi przeszkadzać fakt, że każdy album jest inny, w innym formacie i kolorze.

Prawidłowa prezentacja fotoalbumów

Nawet ładnie poukładane na półce nie wyglądają zbyt ładnie. Chciałabym aby albumy prezentowały się naprawdę elegancko. W końcu bardzo często je przeglądamy i stawiamy je najczęściej w reprezentacyjnym miejscu. Do tego, już kilka razy zdarzyło mi się, że zamawiam odbitki, które potem miesiącami czekają, aż je do tych albumów powkładam. Zupełnie przez przypadek odkryłam idealne rozwiązanie. Trafiłam na stronę www.colorland.pl. Zdjęcia zebrane w przepięknej, spersonalizowanej książce, wydrukowane w bardzo wysokiej jakości to jest coś czego potrzebuje. O tak, fotoksiążka to moje najnowsze odkrycie. Sama wybieram format, rodzaj okładki – z gąbką czy bez, mat czy błysk. Mogę skorzystać z gotowego szablonu lub zrobić swój własny projekt. Mogę dowolnie rozmieścić zdjęcia, dodać opisy, grafiki – mam pełną dowolność w projektowaniu. Łatwy w obsłudze edytor bardzo przyspiesza pracę. Teraz z dumą mogę zaprezentować swoją dość już pokaźną kolekcję zdjęć.

Dodaj komentarz